Żwirek dla kotów silikonowy – czemuż warto go zakupić?

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kotka to wówczas konieczne zaopatrzenie kuwety. Istnieją przeróżne warianty żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich przydaje się także do kuwety odsłoniętej, jak i także krytej. Żwirek dla kotów posiada taki mankament, że niestety nie wolno do końca powstrzymać jego rozsiewaniu nieopodal kuwety plus rozpraszaniu po pomieszczeniu przez pupila.
sprawdź dobry żwirek silikonowy zamów teraz

Który żwirek dla kotka?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piasek. Natomiast na rynku są widoczne różne żwirki dla kota, o wiele przystępniejsze w użytkowaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają zwyczajny piach. Są idealne dla pupilów, które niejednokrotnie wychodzą na zewnątrz i dodatkowo kochają grzebać w glebie. Takie koty muszą mieć w kuwecie coś znajomego.

Jednakże taki żwirek dla kota niezwykle błyskawicznie zaczyna nieestetycznie pachnieć, ponieważ nie ma szansy odseparowania żwirku zanieczyszczonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy tworzy budowę drobnych kamyczków. Im te kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej przenosi się po mieszkaniu.

Jednakże tenże większy i grubszy jest mniej efektywny. Jeżeli kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się kuleczka, którą można łatwo wyrzucić z kuwety bez konieczności rotacji całej zawartości. Takie żwirki dla kotów mogą być bezzapachowe czy aromatyczne. Zestaw zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, odpowiednie żwirki dla kotów bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe powstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można usuwać odpady na bieżąco, a wszystek żwirek zmieniać co jakieś 3 tygodnie. Tenże żwirek dla kota jest niezwykle dobry.

Jeżeli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym polu, by woda z moczu płynnie odparowała. Niebywale ciekawe żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy również drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wydalać go do ubikacji. Taki żwirek poprawnie redukuje zapachy i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego właściwością stanowi to, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozpowszechnia się po domu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba czyścić po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory

W sprzedaży są widoczne profesjonalne pochłaniacze zapachu i także neutralizatory, które można dawać w ograniczonej ilości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż posiadają dodatkowo cechy bakteriobójcze.

You may also like...