Poznaj najaktualniejsze urządzenia dla Twojego psa, jakie musisz mieć!

Sportowe szelki dla psa

Z psem potrafimy ćwiczyć przeróżne sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie musi to być od razu zawodowy wysiłek, biegać czy jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego wskazane będą charakterystyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psów posiadają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, tudzież polski producent Sali. Specjalne, sportowe szelki dla pieska zaprojektowane są tak, ażeby dać czworonogowi komfort podczas treningu.
Do mniej ciężkich sportów można używać szelek dla psa zaprzęgowych, ale właściwie jest wykorzystywać profesjonalne szelki poświęcone do biegania z czworonogiem albo przejażdżki na rowerze.
psie legowisko zobacz na https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer robi oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorodnych sportów biegowych. Są to wówczas szelki bezbłędnie wpasowane do formy psiaka, gwarantują ochronę szyi i dodatkowo pleców. Nie porywają się w czasie biegu i dodatkowo nie przynoszą obtarć. Szelki dla czworonoga Line mogą być użytkowane także na co dzień, szczególnie do długich spacerów. Są więc to szelki nadające się perfekcyjnie do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla pieska to zatem sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi więc to skrzyżowanie tradycyjnych szelek rodzaju guard i także uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psiaka też najlepiej sprawdzają się w dogtrekkingu, niemniej wolno ćwiczyć w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można ogromnie dobrze dopasować do rozmiarów czworonoga, posiadają dwa punkty regulacji. Szelki rozmieszczają linearnie siłę, z jaką piesek ciągnie, umożliwiając mu na lekką oraz wydajną pracę oraz wolność ruchów. Szelki dla psa Speed są lekkie i także miękkie, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, służy do mocowania psa na spacer, pozostałe do zaczepiania w momencie biegu, przejażdżki na rowerze czy dalekiej podróży.

Marka Sali tworzy również specyficzne szelki dla pieska „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z czworonogiem. Dedykowane są dla piesków, które zbyt silnie nie ciągną i dodatkowo właściwie reagują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psa sportowe to także Front Range marki RUFFWEAR. Są to wówczas także uniwersalne szelki, można montować je czworonogowi na częste spacery, zaś też używać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z pieskiem. Szelki dla psa Front Range są lekkie w regulacji i miękkie, ich korzyścią jest jednocześnie szybkie i lekkie zakładanie i także ściąganie. Posiadają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co podnosi bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, plus kieszonkę na identyfikator.
Jak zamierzamy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, potrzebujemy dobrać dla niego poprawne, odpowiednie i zaadaptowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla czworonoga.

You may also like...