Obroża dla szczeniaka – najistotniejsze dane

Obroża dla czworonoga

Obroża dla psa jest wyjątkowym elementem w procesie układania, szkolenia i dodatkowo codziennej zabawy z psiakiem, czasem też troski. Powinna być więc dopasowana do czworonoga i dodatkowo do treningu.

Dobór właściwej obroży dla psiaka

Pieski o grubszej oraz dłuższej sierści, jak te pieski szczególnie aktywne, bądź porywcze mogą wymagać obroży modelu kolczatka. Psiaki delikatne i także krótkowłose, lżejsze i także miłe, starczy że dostaną dobrą skórzaną, albo plecioną obrożę. Na pewno nie pożądamy żeby obroża w jakikolwiek sposób sprawiała psiakowi dokuczliwość bądź cierpienie.
Powinna prędko się ubierać, mieć możliwość regulacji i też nietrudno dać się zdjąć, jeżeli tego potrzebujemy. Zaś, na co dzień, kiedy spacerujemy, obroża dla psa musi być efektywna. Nie może się nieoczekiwanie otworzyć, jak właśnie trzymamy czworonoga krótko, gdyż blisko kroczy poważny sąsiad kiler, albo pęknąć, jeżeli piesek się pociągnie znienacka zauważywszy np kota. Obroża nie może też dać się zsunąć przez samego psa.
Jeżeli krążymy w ciemności po lesie i istnieje możliwość, że nasz pies się gdzieś zawieruszy, do obroży możemy doczepić światełko, albo komunikator dźwiękowy upraszczający namierzenie pozycji własnego czworonoga.
Chwilami przyplącze się do naszego pupila uporczywość w formie pchły. Są obroże odpychające te pasożyty oraz w razie potrzeby, umiemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla pieska zaopatrzyć. Gdy chodzi o walory estetyczne obroży, też warto i na nie zwrócić uwagę i także posiadać specjalną radość z koloru, bądź wzoru, którym będzie ona przyozdobiona.
kliknij aby zamówić obrożę dla psa

Telefon do właściciela

Na obroży możemy umiejscowić informacje potrzebne do znalezienia psa, w razie jeśliby zniknął, bądź się zgubił. Telefon do właściciela, imię pieska i dodatkowo prawdopodobnie ulubiona żywność mogą zachować naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do zawieszania na nich karabinku od smyczy, idealnie, gdy nie będą nadmiernie wielkie, ażeby zapobiec zawieszanie się na nich trawy, albo gałęzi, kiedy wyjdziemy na spacer w miejsce zarośnięte gęstą roślinnością.

Omega, nie alfa

Psiak jest zwierzęciem grupowym i także musi znać swoje położenie w stadzie. Nasz pies wie, kto jest wodzem jego stada. Za tą osobą chodzi i także jej się słucha. Owszem my pragniemy, żeby piesek znał dokładnie własne położenie w swym własnym stadzie i aby to było miejsce ostatnie – czyli omega. Mocno dokuczliwe staje się obcowanie z czworonogiem, który wykorzystuje miejsce alfa i rządzi w naszym domu. Taka sytuacja może prawdopodobnie być nie jedynie kłopotliwa, lecz i nierzadko niebezpieczna nie wyłącznie dla czworonoga, lecz także dla wszystkich. Psiak o statusie guru stada będzie sobie przyzwalał na odbieganie od nas w każdym momencie i kierunku, na szczekanie na kolejne pieski, lub ludzi, wskakiwanie na ludzi, ciągnięcie i także ciągnięcie smyczy oraz wiele tym podobnych zachowań. Notabene – własny pies wcale nie fantazjuje o byciu alfa, gdy taka sytuacja ma miejsce, to zatem wyłącznie stąd, iż sami ludzie niestety nie zajmują pozy dobrego i dodatkowo pewnego siebie lidera.

Spokój oraz dyscyplina

Kiedy zatem dać sobie oraz zwierzęciu codzienny komfort. Tu właśnie wielką wagę odegra obroża dla psiaka. Poprzez smycz i także obrożę potrafimy przekazywać psu żądania oraz całą paletę komunikatów. Przede wszystkim zaś przesyłać mu naszą dobrą troskę i dodatkowo pewność przewodnika stada. Czując spokój właściciela, czworonóg też jest przyjemny, lekko się go układa oraz kształtuje. Należałoby więc brać czworonoga codziennie na spacer i dodatkowo cieszyć się obustronną lekcją. Smycz, obroża i dodatkowo spokojna dyscyplina, to znaczące aspekty prostych zabaw z psem.

You may also like...