Kuweta dla kotów – najaktualniejsze informacje

Kuweta dla kotka

Koty to zwierzęta przeważnie domowe, które nieczęsto wychodzą na pole. Dla zestawienia psiaki wyprowadza się na spacery codziennie, dlatego mają swobodę swobodnego wybiegania się, i jeszcze załatwienia własnych potrzeb fizjologicznych. Domowe koty niestety takiej szansy nie posiadają, zatem jakikolwiek poważny właściciel powinien dać im komfort i dodatkowo wygodne akcesoria. Do wielu produktów, które niezbędne są dla pupila, przynależą między innymi miski, zabawki, posłanie oraz bezsprzecznie kuweta. Ta ostatnia jest niezbędna dla utrzymania świeżości w mieszkaniu czy domu, zaś jeszcze, ażeby zagwarantować mruczkowi optymalny komfort. W gamie produktów dedykowanych dla kota znajduje się także dużo kuwet. Są przeróżnego rodzaju, wielkości oraz wyglądu, jak także głębokość. Nic zaskakującego więc, że posiadacze kotów niezwykle często posiadają dylemat z wyborem właściwej kuwety dla własnego ulubieńca.
podróż z kotem dzięki transporterowi dla kota zobacz

Jaka winna być adekwatna kuweta?

W zależności od sklepu i wielkości jego wyboru możemy zastać kuwety, które będą kwadratowe, okrągłe, prostokątne, a jeszcze trójkątne. Ponadto selekcjonując kuweta dla kotów, możemy napotkać odmienne typy – wersje odkryte, z zamykanym wejściem, z drzwiczkami czy bez. Bardzo łatwo pogubić się w ilości oraz wzorach, więc przed doborem kuwety warto przeczytać materiały informacyjne. Idealna toaleta na kota powinna cechować się właściwą głębokością, i przede wszystkim wysokością. Dla kota ma to szczególne znaczenie ze względu na to, że z natury są to zatem niebywale czyste zwierzęta, które wymagają mieć dane korzystne warunki do powszechnej higieny. Wbrew pozorom kontur kuwety także ma znaczenie. Przede wszystkim pragniemy wziąć pod uwagę wiek kota i jego możliwości. Ażeby także sobie umożliwić komfort, pragniemy zastanowić się, gdzie w pomieszczeniu czy budynku położymy kocią kuwetę. Takie rozważania wspomogą w wyborze stosownego kształtu.

Najpospolitsze grzechy przy doborze kuwet

Do jednych z najczęstszych błędów przy doborze kociej toalety należy niedopasowanie do wielkości. Każdy kot podczas załatwienia własnych codziennych spraw fizjologicznych potrzebuję stanowiska. Z powodu za ciasnej kuwety kot może odczuwać dyskomfort, co w efekcie może doprowadzać do załatwiania swoich potrzeb poza ustalonym polem. Kolejnym z najpopularniejszych grzechów przy wyborze kuwety stanowi jej postać. Niestety nie każdy kot potrafi i dodatkowo kocha korzystać a z kuwety z drzwiczkami albo z przykryciem. Żeby uniknąć tegoż braku, należy przemyśleć, czy nasz kotek ceni zamknięte przestrzenie i czy czuję się w nich wygodnie. Kłopotem bywają dodatkowo drzwiczki, bowiem niektóre pupile nie umieją ich obsługiwać. Często wtedy unikają swoją kuwetę a potrzeby higieniczne pozostawiają na naszych dywanach bądź chodniczkach łazienkowych. Niby kształt kuwety nie ma ogromniejszego znaczenia, dla kotów liczy się ilość miejsca plus głębokość. Układ z powodzeniem możemy zakupić pod indywidualne sprawy i miejsce. Innym grzechem posiadaczy kotów przy urządzaniu miejsca higieny jest dobór trafnego żwirku. Powinien on realizować wymagania kotka, nie powodować uszkodzenia łapek, oraz przede wszystkim absorbować zapach i także wilgoć. Dobór żwirku to wówczas jednakże wątek na osobny artykuł.

Co staje się jeszcze istotne przy wyborze kociej kuwety?

Każdy gospodarz kota winien myśleć, że funkcjonuje generalna zasada dotycząca kociej kuwety. Kuwety w mieszkaniu powinno być tyle ile jest kotków oraz dodatkowo jedna sztuka. To wówczas kotek ostatecznie przesądza, gdzie będzie załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne, więc powinniśmy podarować mu możliwość wyboru, i w razie potrzeby zmiany środowiska. I także ostatnią wyjątkowo istotną rzeczą stanowi stałe oczyszczanie i dodatkowo mycie kociej kuwety. Pupil, który nie będzie miał podanych tych standardowych warunków do bycia w domku, z całą pewnością będzie dawał nieczystości poza kuwetą. W ekstremalnych przypadkach poinformuje własne niezadowolenie przez załatwianie potrzeb fizjologicznych na pościeli, dywanach czy w kapciach.

You may also like...