Kiedy należy troszczyć się o naszego czworonoga lub kotka?

Dbamy o zdrowie czworonogów z firmą Purina
Purina to wiodąca marka w specjalności wytwórców żywności dla zwierząt. Marka od przynajmniej osiemdziesięciu lat wiedzie badania nad unowocześnieniem jakości i zmodernizowaniem karmy do unikatowych potrzeb stworzeń, w współzależności od fazy ich rozrostu, stanu zdrowia, stylu życia. Purina nie jedynie realizuje normy w obrębie żywienia pupili domowych, lecz stara się je łamać.
Purina przekazuje rozmaity wybór karm dla czworonogów, których formuły zostały opracowane przez profesjonalistów. Są więc to karmy zawierające zbiór składników odżywczych we właściwych proporcjach, pozwalające psom uratować zdrowie i dodatkowo wspaniałą formę na długo.
Szczególnie znaną linią wyrobów Purina dla piesków jest Purina Pro Plan. Powstała w dorobku wielu lat doświadczeń nad karmieniem psów, przeprowadzanych przez dietetyków i lekarzy weterynarii. Najoryginalniejsze, wysoce rozwinięte i także funkcjonalne powiązanie składników odżywczych to Purina Pro Plan z formułą Optinutrition. Purina Pro Plan z Optinutrition wkomponowuje się do potrzeb danego małego psa. Z Purina zawsze, niezależnie od sytuacji, w jakiej znajdzie się psiak, występuje podejście żywieniowe przystosowane do jego zdrowotnych potrzeb. Rodzina towarów Purina Pro Plan posiada prawidłową żywność dla psiaków młodych, dużych oraz starszych, odmian malutkich, średnich oraz wielkich, plus z określonymi przypadłościami.
Wybitnie znaczący dla dalszego rozrostu oraz zdrowia czworonoga stanowi pierwszy rok jego życia. W tymże czasie szczenię domaga się specyficznego żywienia, o zwiększonej dawce pewnych składników, zwykle białka, żeby w trakcie rozkwitu wytwarzały się silne mięśnie, mocne kości i zęby. Pies potrzebuje też stymulacji systemu odpornościowego. Szczególnie dla młodych piesków różnorodnych odmian i także wielkości stworzono karmy Purina Pro Plan z formułą Optistart.
Karmy Purina dla szczeniąt z formułą Optistart to wówczas: Purina Pro Plan Large Athletic Puppy, Purina Pro Plan Large Robust, Purina Pro Plan Medium Puppy, Purina Pro Plan Puppy Small & Mini.
Żywności dające dużym szczeniakom utrwalić jak najdłużej zdrowie oraz wspaniałą formę to zatem Purina Pro Plan z formułą Optihealth. Dla wszelkiego psiaka odszukamy słuszną karmę Purina, w zależności od jego rasy, wielkości, trybu życia. Są to zatem między innymi karmy: Purina Pro Plan Medium Adult z formułą Optibalance i dodatkowo Purina Pro Plan Small & Mini Adult – suche karmy cenne w kurczaka, podzielone ze względu na wielkość dużego psa.
Purina Pro Plan posiada w ofercie dodatkowo karmy dla psiaków powyżej siódmego roku życia. W owym wieku pojawiają się podstawowe znaki powiązane ze starzeniem się: kłopoty trawienne, sztywność stawów, zmniejszona sprawność intelektualna. Oferując psinie karmy Purina Pro Plan Medium & Large Adult 7+ z formułą Opitage, zmieniamy jego ogólny stan zdrowia i dodatkowo jakość życia.
Purina skonstruowała zarówno karmy zezwalające na szybszy powrót do zdrowia i dodatkowo złagodzenie sygnałów choroby. Są to: Purina Pro Plan z formułą Optiderma na kłopoty skórne, Purina Pro Plan z formułą Optiweight dla czworonogów z nadwagą, Purina Pro Plan z formułą Optidigest dla wrażliwych żołądków.
Należałoby dbać o zdrowie i dodatkowo świetne samopoczucie czworonożnych przyjaciół z żywnością Purina.

kuweta dla kota

?Jak dobrać drapak dla kota?

Zamierzając się na posiadanie kota, musimy mieć wiedzę, że drapanie to jego prawdziwy instynkt i instynktowny sposób na pozbycie się martwej, zbytecznej tkanki. Gdy Twój kot posiada smykałkę do rysowania różnych domowych powierzchni, takich jak drzwi i także fotele, wyjściem może stanowić przystosowany do jego spraw drapak.
Jedne modele różnią się od siebie kształtem, wielkością i praktycznością, a wybór istnieje naprawdę bogaty. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są szczegółowe reguły wybierania tegoż typu dodatków i kiedy dokonać mądrego wyboru.

Przede wszystkim równomierność.

Kotek ścierając pazurki poświęca do tegoż znaczną część własnej siły, a ciało zgina w mocny łuk. Takie zachowanie sprawia, że drapak dla kota musi być przede wszystkim solidny, tak by nie zagroził naszemu zwierzakowi. Doskonałym rozwiązaniem są np. elementy zamocowane do ściany, jakie akceptują spory nacisk i także tworzą doskonałą opcję, chociażby dla dorosłych pupilów. Wybierając drapak wypróbuj, czy jest wsparty na ciężkiej podwalinie dodatkowo czy strona wewnętrzna porządnie lgnie do podłogi.
Dokonując przekroju weź pod uwagę wskazania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy pupila adresowany jest określony przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tymże silniejszy ciężar wywrze podczas skrobania pazurków, zatem drapak dla kota powinien być prawdziwie solidny.

Dostosowana wielkość

Obojętnie od tegoż, albo nabywasz drapak w sklepiku stacjonarnym, lub zamawiasz go online, myśl żeby przystosować jego rozmiary do gabarytów Twojego kotka. Wysokość powinna być przystosowana do wysokości zwierzaka, właśnie by mógł on rozprostować łapki i wyciągnąć cielsko. Koty odmiany dużej chcą wyjątkowych, szerokich akcesoriów, jakie spełnią ich potrzeby. Koci junior zadowoli się znanym produktem; możemy też dobrać drapak, który będzie rósł wraz z nim.

Jakość a zużyte materiały

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być stworzony spośród wysokiej klasy produktów. Najlepiej sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który wyśmienicie wytrzymuje styk z kocimi szponami. Taki zestaw pokrycia sprawi, że na materiale nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku widocznych jest sporo różnych modeli drapaków w przeróżnej postaci. Te najłatwiejsze to deska otulona wyjątkowym sznurem, niebywale wyszukane przygotowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Występują także drapaki, stworzone tak, iżby pełnić zarazem
funkcję legowiska oraz które obite są mocną, wszak lekką gąbką.

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być zarówno śliczny, jak również prosty. Taki przedmiot potrafi być dekoracją mieszkania i także dobrym terenem zabaw dla naszego pupila. Mocno powiększone są tzw. kocie strażnice, które umożliwiają zadbać o pazurki, a są też legowiskiem i także środowiskiem do gier. Takie podejście dobrze sprawdzi się, jeśli masz parę kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki jednocześnie, a nawet stosować drapak do wspólnych igraszek.
Wielki asortyment rozmiarów, kształtów i kolorów sprawia, iż każdy właściciel pupila odkryje w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego oczekiwania oraz wywoła radość kotka.

legowisko dla psa

Obroża dla psiaka

Obroża dla psa staje się istotnym składnikiem w procesie układania, rozwijania i codziennej zabawy z czworonogiem, czasem też opieki. Winna być więc dobrana do czworonoga i także do ruchu.

Dobór idealnej obroży dla czworonoga

Czworonogi o cięższej i także dłuższej sierści, jak i psiaki niebywale energiczne, albo nadpobudliwe mogą pragnąć obroży rodzaju kolczatka. Psy miękkie i dodatkowo krótkowłose, lżejsze i także przyjemne, starczy iż dostaną solidną skórzaną, bądź plecioną obrożę. Z pewnością nie wolimy aby obroża w jakiś sposób czyniła psiakowi uciążliwość albo cierpienie.
Winna szybko się nakładać, posiadać zdolność regulacji i dodatkowo sprawnie dać się ściągnąć, gdy tego chcemy. Aczkolwiek, na co dzień, gdy chodzimy, obroża dla psa potrzebuje być skuteczna. Nie może się nagle otworzyć, jak właśnie trzymamy psa krótko, ponieważ niedaleko przechodzi poważny sąsiad zabójca, bądź pęknąć, jak pies się szarpnie nieoczekiwanie dojrzawszy np kotka. Obroża nie może również dać się zsunąć przez tegoż psa.
Jeśli kroczymy w ciemności po lesie i istnieje szansa, że nasz pies się gdzieś zawieruszy, do obroży możemy doczepić światełko, lub komunikator dźwiękowy umożliwiający namierzenie pozycji naszego psa.
Chwilami przyplącze się do naszego pupila uporczywość w formie pchły. Są obroże zrażające owe pasożyty i także w razie konieczności, możemy się w taką przeciwpchłową obrożę dla psa wyposażyć. Jeżeli chodzi o atuty estetyczne obroży, także należałoby i na nie zwrócić uwagę i posiadać pomocną satysfakcję z koloru, czy wzoru, jakim będzie ona ozdobiona.

Telefon do gospodarza

Na obroży potrafimy umieścić dane przydatne do zlokalizowania psa, w razie jeśliby zniknął, lub się zagubił. Telefon do właściciela, imię psiaka i także zapewne ulubiona karma mogą obronić naszego przyjaciela z opresji. Metalowe kółeczka na obroży do zahaczania na nich karabinku od smyczy, dobrze, jak nie będą zbyt wielkie, ażeby zapobiec zahaczanie się na nich trawy, lub gałęzi, jak wyjdziemy na spacer w miejsce zaniedbane gęstą roślinnością.

Omega, nie alfa

Psiak jest stworzeniem stadnym i pożąda znać własne miejsce w stadzie. Nasz pies rozumie, kto jest wodzem jego stada. Za tą osobą podąża i także jej się słucha. Istotnie my pragniemy, aby czworonóg znał dokładnie własne miejsce w swym rodzinnym stadzie i także ażeby to było miejsce docelowe – czyli omega. Szalenie dokuczliwe jest mieszkanie z psiakiem, który wykorzystuje miejsce alfa i panuje w naszym budynku. Taka sytuacja potrafi być nie jedynie ciężka, jednakże i często niebezpieczna nie tylko dla czworonoga, ale także dla wszystkich. Piesek o statusie przewodnika stada będzie sobie pozwalał na odbieganie od nas w każdym czasie i kierunku, na szczekanie na nieznane czworonogi, albo ludzi, wskakiwanie na ludzi, szarpanie oraz ciągnięcie smyczy i mnóstwo tym identycznych postępowań. Notabene – nasz piesek akurat nie marzy o byciu alfa, jeśli taka sytuacja ma miejsce, to zatem jedynie dlatego, iż sami ludzie niestety nie zajmują pozycji spokojnego i pewnego siebie lidera.

Pokój i dyscyplina

Jak więc dać sobie i dodatkowo stworzeniu systematyczny komfort. Tutaj właśnie wielką rolę odegra obroża dla pieska. Poprzez smycz i obrożę potrafimy przekazywać psinie żądania i całą paletę komunikatów. Przede wszystkim zaś przesyłać mu swoją dobrą opiekę i dodatkowo pewność przywódcy stada. Czując spokój właściciela, psiak także jest przyjemny, przyjemnie się go układa plus ćwiczy. Warto zatem zabierać psa regularnie na spacer i cieszyć się obustronną dyscypliną. Smycz, obroża i dodatkowo spokojna dyscyplina, to wówczas istotne czynniki codziennych zabaw z pieskiem.

You may also like...