Jak dostosować psa do człowieka?

To, że pies jest najgenialniejszym przyjacielem człowieka nie podlega żadnej dyspucie. Niniejszy futrzasty towarzysz, jest oddany człowiekowi bez względu na jego zawartość portfela i dodatkowo warunki, w jakich rezyduje. Dla niego liczy się wyłącznie przyjazne spojrzenie oraz dotyk czułej ludzkiej dłoni.


Gdy pies dorasta…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup bądź adopcję czworonoga, bardzo często choćby nie zastanawiają się nad wyborem tej właściwej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i dodatkowo trybowi życia. Wygląd psiaczka oraz jego uroczy pyszczek wystarczają, by futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przyjemny pies niesłychanie szybko dorasta i właściciel nawet nie zaobserwuje, w jaki sposób zmienia się w dojrzałego psiaka, którego wygląd niestety nie zawsze odpowiada wymaganiom pana. Dzieje się tak, kiedy pies zostaje wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało zidentyfikowane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie założyć, jak wielki pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego ładnych oczek oraz wesołego pyszczka.


Przebojowy psiak oraz leniwy człowiek


Decydując się na posiadanie psiaka, należy dobrze zapoznać się z jego odmianą, by wspólnie z nim tworzyć zwarty i harmonijny związek. Psiska wymagające multum ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, potrzeba mieć świadomość, że to niesłychanie aktywne zwierzaki, które pragną dalekich spacerów oraz niezliczonych gier ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły sąsiedztwo, w którym przebywają, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego zwolennicy relaksu na kanapie, przed telewizorem lub z książką w ręku powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak obronny lub do towarzystwa?


Którykolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien poprawnie zdefiniować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaka. Gdy poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą zabierać, idealnie sprawdzą się tutaj pieski nieduże, które łatwo zmieszczą się w każdym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie wspaniale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne wymiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i wakacji.

Jednak niewielkie czworonogi pomimo własnego atrakcyjnego wyglądu, niestety nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, na pewno wzbudzą lęk i obawy przed obcymi, skutecznie ich odstraszając. Jeżeli w domku zamieszkują malutkie dzieci, których zachowanie nieraz jest nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, ponieważ błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Piesek zaczepny jedynie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to stworzenie, które domaga się od właściciela posiadania odpowiednich dokumentów, pozwalających na jego posiadanie. Pieski odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący wymagają właściwej tresury już okresie szczenięcym i profesjonalnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich odmianami, by właściwie dobrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami i stylem życia człowieka, bo tylko wtedy więź z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wspólną miłością.

hurtownia zoologiczna online