Furminator – rozwiązanie na problem linienia

Każdy właściciel pupila posiadającego futro, boryka się mniej lub bardziej z problemem linienia. Gubienie sierści przez zwierzęta domowe wiąże się ze znajdywaniem futra na meblach, ubraniach, podłodze a nawet w powietrzu. Nie jest to przyjemne zjawisko dla właścicieli futrzaków ani dla całego otoczenia – kuweta dla kota też jest cała w sierści. Problem linienia jest trudny do rozwiązania, tradycyjne metody takie jak wyczesywanie przy pomocy specjalnych szczotek nie dają satysfakcjonującego efektu ponieważ futro składa się z długiego włosa okrywowego oraz krótkiego podszerstka. Szczotki pozwalają na usunięcie włosa okrywowego, natomiast w celu zabezpieczenia się przed przykrymi skutkami linienia najbardziej skuteczny jest furminator, który usuwa zbędny podszerstek. Kup i sprawdź kuwetę dla kota

Sierść oraz linienie

Sierść jest okrywą włosową którą posiadają zwierzęta. W procesie ewolucji sierść wykształciła się w różny sposób, w zależności od środowiska przyrodniczego w którym się rozwijały. Sierść jest bardzo ważnym przydatkiem skóry,  pełniącym funkcję ochronną przed wszelkimi urazami oraz promieniowaniem słonecznym. Okrywa włosowa jest także osłoną przed wiatrem i chłodem dzięki czemu sierść pełni także funkcję termoregulacyjną.

Linienie to nic innego jak pozbycie się nadmiaru sierści. Jest ono bardzo istotnym procesem, pozwalającym na dostosowanie ciepłoty ciała zwierzęcia do temperatur zewnętrznych. Linienie odbywa się przeważnie dwa razy do roku – w okresie wiosennym oraz jesiennym. W procesie linienia zwierzęta pozbywają się nie tylko włosa okrywowego ale także podszerstka który jest miękką, gęstą, nieprzemakalną i krótką warstwą sierści znajdującą się przy samej skórze zwierzęcia, tuż pod włosem okrywowym. Wyczesywanie zwykłą szczotką pozwala nam na usunięcie wierzchniej partii sierści, natomiast gdy oczekujemy  rozwiązania które w pełni rozwiąże problem linienia powinniśmy sięgnąć po produkt który pozwoli pomóc pupilowi pozbyć się zrzuconej części podszerstka. Rozwiązaniem takiego problemu jest furminator, który w sposób przyjemny dla pupila wydobędzie niechcianą sierść oraz zredukuje wypadanie włosów aż do 90%.

akcesoria dla kota - furminator

Dlaczego furminator?

Furminator jest bardziej skuteczny niż szczotka, grzebień lub zgrzebło. Posiada różne warianty dedykowane dla psów, kotów lub innych futrzaków o różnej wielkości oraz masie ciała. Odpowiednio dobrany rozmiar zapewni oczekiwany rezultat. Użytkowanie akcesorium do pielęgnacji sierści jakim jest furminator zapewni także lepszą kondycję nowo powstałego futra. Furminator pomaga utrzymać czysty, zadbany oraz zdrowy wygląd sierści i skóry. To niezwykłe urządzenie zapobiega także powstawaniu kul włosowych u kotów oraz małych zwierząt. Furminator posiada ergonomiczny uchwyt, grzebień ze stali nierdzewnej, przycisk ułatwiający usuwanie włosów, a także nie uszkadza włosa okrywowego oraz rozprowadza naturalny łój co pomaga w utrzymaniu połysku sierści oraz zdrowej skóry.

Pielęgnacja sierści w regularnych odstępach czasowych jest bardzo ważnym elementem, zwłaszcza przy długowłosych rasach. Furminator sprawdza się w usuwaniu zbędnego włosa bezkonkurencyjnie. Wyczesywanie przy użyciu furminatora to sama przyjemność zarówno dla właściciela jak i dla zwierzaka.

You may also like...