Drapaki dla kotów w Twoim lokalu

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie pupila, musimy mieć wiedzę, iż drapanie to wówczas jego własny instynkt i instynktowny sposób na pozbycie się zamarłej, bezużytecznej tkanki. Jeśli Twój kotek posiada smykałkę do rysowania różnych mieszkaniowych powierzchni, takich jak drzwi i sprzęty, rozwiązaniem może być dopasowany do jego spraw drapak.
Konkretne modele różnią się od siebie zarysem, wielkością i dodatkowo funkcjonalnością, zaś asortyment jest naprawdę duży. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są generalne zasady wybierania tego typu wyposażeń oraz w jaki sposób dokonać trafnego wyboru.

Przede wszystkim stabilność.

Pupil ścierając pazurki poświęca do tegoż ogromną część własnej siły, i ciało zgina w duży łuk. Takie podejście czyni, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim długotrwały, tak by nie zagroził naszemu zwierzowi. Doskonałym podejściem są np. elementy przywiązane do ściany, które dźwigają znaczny nacisk i także stanowią idealną opcję, nawet dla dużych kotów. Wybierając drapak zweryfikuj, czy jest podparty na stabilnej podstawie i dodatkowo czy część wewnętrzna dokładnie dochodzi do gleby.
Dokonując przekroju przyjmij pod uwagę wymagania producenta, co do tego, dla jakiej masy kotka dedykowany jest konkretny przedmiot. Im cięższy jest nasz kot, tym większy ciężar wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota powinien być niewątpliwie bezpieczny.

Dopasowana wysokość

Niezależnie od tegoż, albo zakupujesz drapak w sklepie stacjonarnym, czy zamawiasz go online, myśl ażeby dobrać jego wymiary do gabarytów Twojego kota. Wysokość winna być dopasowana do wielkości zwierzaka, tak by mógł on wyprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć cielsko. Koty odmiany dużej potrzebują specjalistycznych, ogromnych dodatków, które usatysfakcjonują ich potrzeby. Koci junior usatysfakcjonuje się tradycyjnym produktem; możemy również dobrać drapak, który będzie rósł razem z nim.

Marka oraz wykorzystane materiały

Jeżeli drapak ma nam sprzyjać dłuższy okres, musi być stworzony z wysokiej klasy materiałów. Porządnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który perfekcyjnie znosi kontakt z kocimi pazurami. Taki zbiór pokrycia pozwoli na to, iż na materiale nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje mnóstwo rodzajów drapaków w różnej postaci. Te najskromniejsze to deska otulona wyjątkowym sznurkiem, niebywale wyszukane przygotowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Występują i drapaki, skonstruowane tak, aby spełniać jednocześnie
funkcję legowiska i które obite są wytrzymałą, wszak lekką gąbką.
najlepsze drapaki dla kotów sprawdź https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być zarówno ładny, jak i także prosty. Taki przedmiot potrafi być ozdobą wnętrza i wyjątkowym placem zabaw dla naszego pupila. Mocno powiększone są tzw. kocie wieże, które umożliwiają dopilnować pazurki, ale są też łóżkiem i także miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, gdy masz parę kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki jednocześnie, i nawet używać drapak do wspólnych igraszek.
Duży dobór rozmiarów, kształtów oraz odcieni sprawia, iż dowolny właściciel kota odnajdzie w sklepie zoologicznym cokolwiek, co zaspokoi jego wymagania i dodatkowo uczyni radość kota.

You may also like...