Drapak dla kotów – najaktualniejsze wiadomości

Drapak dla kotka – jaki zakupić?
Pupile mają szpony, które nie pilnowane zaczynają męczyć oraz sprawiać ból. Więc każdy z nich ma naturalną konieczność drapania dzięki której ostrzy sobie pazury i także przy okazji oznacza prywatny obszar. Przy uśmierzaniu tejże czystej kociej potrzeby notorycznie cierpią meble, które w oczach kota doskonale nadają się do tego zamierzenia. Posiadacze kotów nieraz nie rozumieją jakże zachować własne sprzęty przed niszczycielskimi pazurami swoich podopiecznych, próbują w jakikolwiek sposób je oduczać od drapania mebli lub kolejnymi środkami oszczędzać swój dobytek. Natomiast wyjście jest o wiele łatwiejsze. Wystarczy zastanowić się nad kupnem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym istnieje sporo różnych modeli drapaków dla pupilów. Jakże więc kupić ten dobry?
twój kot drapie meble? mamy na to sposób
Przede wszystkim trzeba dopasować drapak do pomieszczenia w którym żyjemy. Jeżeli mamy dużo przestrzeni na której umiemy dać dodatkowy przedmiot drapak dla kota w postaci stojącej będzie najciekawszym wyjściem. Tego typu drapak dla kota jest bardzo zrównoważony, zaś te bardziej rozbudowane (np. piętrowe z różnego rodzaju budami, leżankami, pomocnymi zabawkami itp.) będą, prócz wypełniania własnej oryginalnej funkcji, też doskonałym miejscem do zabaw dla twojego kotka Jeżeli posiadamy nieduże mieszkanie lepszym wyjściem będzie drapak dla kotów do powieszenia na ścianach bądź drzwiach. Taki drapak dla kota zaprząta dość niewiele pomieszczenia a wolno go dać np. na drzwiach, które pupil wielokrotnie niszczył w tenże sposób je chroniąc.
Drapak dla kota musi być ponadto dopasowany do jego wielkości. Zakupienie niewielkiego drapaka dla wysokiego kota może prawdopodobnie sprawić, iż pupil będzie go wywracał przy każdej próbie skorzystania i tymże samym się nim znuży oraz powróci do niszczenia mebli. Wystarczy więc prawidłowo dostosować drapak dla kota do jego wielkości aby mógł on spełniać znane zamierzenie.
Inną rzeczą na jaką przystaje zwrócić czujność nabywając drapak dla kota jest materiał z którego został sporządzony. Przeważnie wytworzony jest z sizalem więc włóknem agawy, natomiast pewne z tychże cenniejszych zamiast sizalu posiadają trawę morską. Dodatkowe moduły drapaków niejednokrotnie wykonane są z drewna albo wikliny, a pola dedykowane do odpoczynku obite lekkim materiałem i napełnione gąbką. W tym wyjątku wybór uwarunkowany jest od granic budżetowych kupującego.
Przed zakupem drapaka dla kota należy zastanowić się zarówno jaką rolę będzie wykonywał. W wypadku kiedy ma tylko działać do drapania to starczą najzwyklejsze drapaki proste bądź leżące, natomiast jeśli ma spełniać dodatkowe role (takie jak miejsce do spania lub zabawy) mądrzej będzie kupić ich rozbudowane wersje.
Na rynku jest dużo drapaków określonych dla oryginalnych kociąt. Ich dobór nie powinien dostarczać zbyt sporo kłopotów głównie wówczas jak dobrze rozumiemy czego żądamy od zakupionego drapaka. Gdy zależy nam tylko na ochronie foteli i dodatkowo nie mamy za wiele miejsca wystarczy przeciętny drapak prosty lub poziomy. Jeśli chcemy ażeby drapak dla kota był też miejscem do zabaw oraz wypoczynku oraz przy tym wyglądał dobrze możemy rozglądnąć się za bogatszymi, bardziej rozbudowanymi możliwościami. Niezależnie od tego jaki drapak dla kota wyselekcjonujemy należy pamiętać, że do każdego z nich kotek wpierw musi się przyzwyczaić i dodatkowo przysposobić do czego jest.

You may also like...