Czy należałoby kupić zabawki dla kotów? Gdzie najlepiej jest kupować?

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Przypuszczalnie każdy chociaż raz patrzył na kota, który wyciągniętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W mieszkaniu niejednokrotnie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany mebel, oraz chociażby dywan. Stwierdzamy potem często, że kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród wrodzonych czynności, którą musi robić każdy młody kotek Natomiast nie chodzi tutaj akurat o zaostrzenie szponów, bo pazury każdy kotek ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym pupil oznacza osobiste terytorium. Pozostawia też ślady pazurów na przedmiotach, również w kierunku zawiadomienia, iż to jego obszar. Jeśli kotek wcale nie interesuje się drapaniem, jest to dla nas znak, że coś go trapi Drapak dla kota postawiony w domu pozwala ustrzec przed zrujnowaniem nasze fotele.
kup zabawkę dla swojego kota

Drapaki dla kotka gwarantują naszym wybrańcom komfort, są nadzwyczaj pożądane zwłaszcza pupilom będącym niezmiennie w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się także do gimnastyki. Kotek wysuwa mięśnie, a na bardziej rozbudowanych drapakach ma szansę do wyjątkowo trudnych rozrywek. Rozsądnie jest jak najprędzej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby zabezpieczyć przed podrapaniem fotele albo kanapę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zwykle kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie notorycznie są gospodarze, zatem ofiarą może ulec wersalka w salonie. Pupile ubóstwiają również zaznaczać znane otoczenie koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać dowolne obce zwierzę, na przykład nowego kota.

Doskonale jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie spotykaliśmy naszego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najokazalsze, położone w niewłaściwym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotka dobrać?
W sprzedaży są dostępne rozmaite rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest niezniszczalny na zniszczenia i może służyć kotom jako użyteczne miejsce do drzemki. Jest to wówczas najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Powszechne są również drapaki dla kotów w formie drewnianego słupa, ustawionego na płytce pionowo lub ukosem, zawiniętego dzianiną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeśli są ogromnie rozszerzone, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może zostać na posadzce lub być przymocowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być dobrany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów są w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kociąt i dla hodowli, a także drapaki wodoszczelne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest wysoce bogata, mają one najbogatsze kształty, posiadają różnorakie funkcje i akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym stylem tudzież upodobaniami kotów. Jeśli kot lubi dużo spać, sprawmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest aktywny oraz lubi skakać, zapewne uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.

You may also like...